Aktuality

Sledujte aktuální dění soutěže

Soutěž nekončí! Druhý ročník je tu!

Aktuality

ROČNÍK 2023/2024

Již 12. února se soutěžní týmy dozví výsledky z postupového kola soutěže. V tomto týdnu (12.-16. 2.) se uskuteční také program v České televizi a všemi očekávaná debata kandidátů.

V pátek 12. ledna se uskutečnil druhý ze tří workshopů pro soutěžící. Studenti se dozvěděli mnohé z oblasti krajské finanční správy nebo krizového managementu kraje. Soutěžící také procvičili své rétorické schopnosti, které využijí nejen v nadcházející debatě kandidátů.

19. prosince proběhl první z připravených vzdělávacích programů pro soutěžící. Program byl veden oproti minulému ročníku svižnější a zábavnější formou. Další novinkou je vzdělávací program pro učitele nad rámec běžného.

V úterý 7. 10. proběhlo setkání soutěžních týmů. Během zhruba tří hodin se zodpověděly otázky mířené zejména na hejtmana Grolicha. Proběhlo společné focení i samostatné focení týmů s hejtmanem. Těšíme se na další akce. 

Těšíme se na setkání soutěžních týmů na Krajském úřadě JMK už 7. listopadu. Společně zahájíme soutěž, odpovíme na dotazy ohledně konání akce
a bude prostor i na otázky přímo na hejtmana JMK.

Dne 9. 10. se konalo setkání s učitely SŠ a gymnázií na ekonomicko-správní fakultě MU, kde organiátoři představili nadcházející soutěž. Vyučující také mohli prodiskutovat své otázky i mimo soutěž s profesory MU

Začínáme 25. 9. 2023 tiskovou konferencí na které vyhlašujeme další ročník soutěže. Pozvánka ke stažení zde.

 

 

Aktuality

ROČNÍK 2022/2023

21.3. 2023 bylo na krajském úřadě slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, celou soutěž Den Hejtmanem vyhrál Jindřich Osolsobě s jeho týmem  z Gymnázia Vyškov. Na druhém místě se umístil tým z Gymnázia Tišnov s jejich kandidátem na hejtmana Martinem Baumanem a třetí místo obsadil tým z Biskupského gymnázia…

27. 2. 2023 proběhlo finále soutěže na Gymnáziu Vídeňská.

6. 2. 2023 proběhla na krajském úřadě debata kandidátů.

25. 1. 2023 proběhl na Ekonomicko správní fakultě druhý vzdělávací program, soutěžící se zde dozvěděli o důležitosti stylu řeči a body language a následně i jak kraj řeší krizové situace.

Dne 12. 12. 2022 proběhl na Fakultě sociálních studií vzdělávací program pro účastníky soutěže. Členi organizátorského týmu měli krátkou přednášku proč se věnovat politice. Následně pokračovaly přednášky, nejprve přednáška o fungování kraje od vedoucího ekonomicky spravního institutu, Filipa Hrůzy, a pak prezentace o polických kapaních od vedoucího katedry politologie FSS, Otto Eibla.

Soutěž je oficiálně spuštěna! Na tiskové konferenci v pondělí 31. 10. byla oficiálně podepsána pravidla hejtmanem JMK, zástupcem studentů a ředitelem Gymnázia Vídeňská a již je možné zasílat přihlášky.

V pondělí 31. 10. se bude na Gymnáziu Vídeňská konat tisková konference, kde bude vystupovat Hejtman JMK nebo například zástupci z Fakulty sociálních studií z katedry politologie.